Dizzy czcionka
W tym artykule chciałbym wszystkim przedstawić Dizzy czcionkę oraz obalić mity wokół niej krążące

Istnieje Dizzy czcionka, którą stworzył Peter Teal i Tommy Pereira na wzór czcionki stosowanej w oryginalnych Dizzy grach
autor czcionki

Aby ją zainstalować należy ją skopiować (po rozpakowaniu) do systemowego katalogu, domyślnie: /windows/font. Czasami trzeba zrestartować komputer. Na niektórych komputerach mogą wystąpić problemy z zainstalowaniem się czcionki pomimo, że jest ona we właściwym miejscu. Jeśli tak się dzieje możemy użyć jednego z wielu bezpłatnych programów do zarządzania czcionkami np. dobrym programem jest "AMP Font Viewer" ze strony Ampsoft.
folder z czcionką

Zainstalowaną czcionkę można używać we wszystkich programach Windows np. w wordzie. Aby jednak coś było widać trzeba użyć "dużej" czcionki np. "72". Zwróć uwagę też jak wiele miejsca marnuje się pomiędzy liniami. Działają wyłącznie duże litery (używaj shift). Czcionka jest daleka od ideału...
pisanie

Jeśli pokombinujesz z wielkością i interlinią da się pisać całkiem swobodnie. Można zmieniać kolor, pochylenie, pogrubienie itp. Oczywiście jest problem z polskimi literkami.
w wordzie

Możesz użyć czcionki np. w paincie do ozdabiania rysunków-pamiętaj o jej powiększeniu i o tym, że działają tylko wielkie litery.
w paincie

Tak naprawdę czcionka najlepiej sprawuje się w grach. Zobacz zresztą sam!
w grze

Jeśli zainteresowałeś się tą czcionką to ściągnąć ją możesz poniżej:

  plik   czcionka Dizzy  
  wielkość   4 189 bajtów  
  download   kliknij !!!  
  ściągano razy   300  
  więcej statystyk   sprawdź !  
Strona startowa
ikony
testy
komiks
dymki
wideo
skiny gg
tapety
galeria Pit'a
wygaszacze
muzyka
czcionki
winlogo
sklep
ZAPRASZAM!
zabawy w javie
publicystyka