nowinki - archiwum

wcześniejsze archiwum newsów
12 czerwca 2015 - 30 sierpnia 2014

23 stycznia 2016 - Wonderland Dizzy - finałowa mapka

Tym razem mapa wykonana przez osobę spoza kręgu dizzy.pl, jest zrobiona bardzo dobrze, więc nie ma sensu dublować tej pracy. Autorem jest Lanzz. Mapkę zobaczyć można TUTAJ.

16 stycznia 2016 - Dizzy goes to khimki - w tłumaczeniu

Nic nie mam do Grandada - to świetny programista, ale nie chce mi się grać w te jego ogromniaste gry pełne trudnych zagadek. Dlatego wziąłem się za tłumaczenie gry w temacie newsa. Poszło dobrze - teraz przygotowania i premiera wkrótce!

9 stycznia 2016 - Aktualizacja emulatorów

Ojej - ostatnia aktualizacja była 3 lata temu!!! Oto zmiany, których dokonałem na www: Nowsze wersje emulatorów: ccs64 (commodore64), winfellow (amiga), unreal speccy (spectrum), fceux (nes). Ponadto uaktualniłem linki do stron emulatorów dla: kega, winvice i emuZWin. Ponadto usunąłem ze strony gens32 (emulator Genesis) jako że serwer, jak i spora liczba antywirusów, twierdzi, że coś "z nim nie w porządku". Wszystkie emulatory są dostępne z linku ze strony głównej serwisu.

2 stycznia 2016 - Wonderland Dizzy - solucja

SOLUCJA przedmiotowa, grę można naprawdę szybo ukończyć, więc taka postać będzie najlepsza. Zapraszam do zagrania, jeśli tego jeszcze nie uczyniliście!

31 grudnia 2015 - Podsumowaie roku 2015

Bieżący rok upływał raczej spokojnie. Omówiłem kilka gier - i co się liczy z solucjami - często z pomocą fanów! Było parę fajnych spolszczeń jak Crystal Kingdom i Dizzy visiting Titus. Za grę roku oczywiście uznajemy Wonderland Dizzy, zagubioną i odnalezioną, przywróconą do życia z wydatną pomocą naszego rodaka :). Z innych gier osobiście bardzo podobała mi się Wizard School, szczególnie za pomysł fabuły, poznajemy, że nawet drogi Theo był w szkole i musiał przejść ważny egzamin :P, no i za zabawne podteksty erotyczne :) (uwaga: od 18 lat!). Niebyłoby to pełne podsumowanie gdybym nie wspomiał o grafikach Pit'a - odnaleziecie je w skarbcu, naprawdę są super. Co do oglądalności serwisu jest taka sobie, spada lekko - nie dziwię się - jest tyle innych rzeczy w Internecie oraz do grania! Ale coś musi być w swojej niszy, jak ten serwis i sądzę, że jest potrzebny. OK - do roboty, ciężko z czasem ale spróbujemy przebrnąć przez kolejny rok. Mam nadzieję, że będziecie pomagać :).

19 grudnia 2015 - Wonderland Dizzy - download

Kontynuuję omawianie najważniejszego release roku - dziś DOWNLOAD i parę ważnych linków na dyskietce. CDN wkrótce...

12 grudnia 2015 - Nice cup of tea PL!

Gratulcje dla Jarysa za wykonanie nowego spolszczenia! Nawet jeśli graliście w tę miniaturkę - spróbujcie jeszcze raz - po polsku gra nabrała zupełnie nowych kolorów! Gorąco polecam! Credits: Tłumaczenie: Jarys, testy, korekta: mrdarek. Link do gry. Screeny zostawiłem po angielsku, poprawię kiedyś tam :P.

5 grudnia 2015 - Nowa gra PL w przygotowaniu!

Dzisiaj bez widocznych aktualizacji - pracuję z Jarysem nad nowym spolszczeniem, co zabiera sporo czasu! Co to będzie? - dowiecie się wkrótce!

28 listopada 2015 - Wonderland Dizzy PL - startuję

Umiejscowiłem długo oczekiwaną przez was grę w serwisie! Na razie linki i SCREENY CDN wkrótce.

21 listopada 2015 - Dwie nowe grafiki

Pit podesłał dwie nowe grafiki, które dziś zamieszam TUTAJ (najnowsze - najniżej). Autor zaprasza też przy okazji na swojego bloga - link na dole głównej strony galerii. Dziękuję w imieniu fanów Dizzy za prace.

14 listopada 2015 - Crystal Kingsom PL - finałowa mapka gry

Tak, wiem, że dzieje się wiele ważnych rzeczy w Swiecie Dizzy, lecz najpierw pozwólcie mi zamnąć temat CK MAPKĄ GRY. Podziękowania dla autora: Jarysa.

7 listopada 2015 - Crystal Kingsom PL - solucja

Specjalnie dla polskiej wersji gry JARYS opracował dla was SOLUCJĘ. Mapka do gry wkrótce!

1 listopada 2015 - Szczęsliwe zakończenie historii

To już druga aktualizacja artykułu o niedokończonych grach dizzy. Jesteś ciekaw co się stało? Poczytaj TUTAJ. Parę potrzebnych linków dodam jak tylko się uporam z zamieszczeniem gry w serwise.

31 października 2015 - Crystal Kingsom PL - download

Zapraszam na oficjalny DOWNLOAD. :)))). Jeszcze raz podziękowania dla Jarysa - dzięki jego chęciom i pracy mamy tę grę w języku polskim!

25 października 2015 - Odnaleziona zguba!!!

Co roku staram się wybrać najciekawsze wydarzenie, ale choć do 2016 dni trochę brakuje to dzisiejszej nowiny już nic nie jest w stanie przebić. Odnaleziona niedawno zagubiona gra Wonderland Dizzy została przywrócona do życia i to z wydatną pomocą Polaka znanego wam dizzy9! Dzięki temu w grę możecie zagrać po polsku jako pierwszą oficjalnie zawierającą ten język! Więcej informacji na forum. Zapraszam do dyskusji TUTAJ.

24 października 2015 - Crystal Kingsom PL - ulokowane i screeny

Z lekkim opóźnieniem, ale rozplanowałem wstępne linki do gry oraz zamieszczam screeny do polskiej wersji Crystal Kingdom Dizzy (8 bit) CLICK. CDN Wkrótce!

10 października 2015 - Knightmare Dizzy - finałowa mapka

Kończę omawianie gry Knightmare Dizzy mapką z zaznaczonymi teleportami i monetami - z pewnością się przyda! Oto LINK.

3 października 2015 - Break News :))) czyli przedpremiera

Przerywam normalny tok newsów, aby jak najszybciej udostępnić wam nową grę w wersji PL! - jest to Crystal Kingdom na dizzyage (8bit). Autorem PL jest Jarys, współpraca techniczna oraz korekta - ja (mrdarek). Dopóki nie opracuję wszystkiego, a trochę to zazwyczaj trwa, grę można pobrać przedpremierowo z TEGO LINKU. Jest to oczywiście wersja ostateczna. Materiały do gry w swoim czasie!

26 września 2015 - Knightmare Dizzy - solucja

Za solucję do gry dziękuję JARYSOWI :) Najlepszym podziękowaniem dla autora bedzie jednak korzystanie Z TEGO OPRACOWANIA! Mapa do gry wkrótce.

19 września 2015 - Knightmare Dizzy - download

Skromnie, ale "do przodu" - Download gry umiejscowiłem TUTAJ. CDN wkrótce.

12 września 2015 - Knightmare Dizzy - screeny

Na dzisiaj przygotowałem screeny z gry CLICK. CDN wkrótce.

5 września 2015 - Knightmare Dizzy - startuję

Dzięki współpracy z Jarysem zaczynam dziś prezentację kolejnej gry - może nie tak doskonałej jak ostatnio prezentowana lasthero, ale zauważyłem, że Dizzy fani chcą poznać każdą Dizzy grę. Tak więc dziś zrobiłem miejsce i sporo porządków aby umiejscowić grę TUTAJ. CDN wkrótce.

22 sierpnia 2015 - Dizzy Last Hero - mapy

Kończąc omawianie tej optymistycznie przyjetej przez fanów Dizzy gry prezentuję MAPY mogące ułatwić przejście jeśli są niejasności w solucji.

15 sierpnia 2015 - Dizzy Last Hero - solucja

Dzięki pomocy Emu za którą dziękuję wszyscy mogą przejść grę, gdyby nie dali rady sami wpaść na rozwiązanie. Wystarczy posłużyć się SOLUCJĄ :)

1 sierpnia 2015 - Dizzy Last Hero - download

Download w postaci linków zewnętrznych - oby działały zawsze :). Są wszystkie wersje 1.0, 2.1 oraz z nieśmiertelnością: CLICK. Solucja wkrótce :)

25 lipca 2015 - Dizzy Last Hero - screeny

Dzisiaj screeny z gry, które opracowała Emu (dziękuję za współprace) CLICK. CDN...

18 lipca 2015 - Dizzy Last Hero - startuję

Częsta bywalczyni serwisu Emu podesłała mi materiały do tytułowej gry. Dlatego bezzwłocznie startuję na dziś przygotowując miejsce w serwisie z potrzebnymi linkami itp TUTAJ.

11 lipca 2015 - Wizard School - solucja

Kończę omawianie gry SOLUCJĄ. Mapy nie przewiduję (trochę zbyt zagmatwana), ale z pewnością poradzicie sobie.

4 lipca 2015 - Nowe grafiki Pit'a

Jeszcze chwilę popróbujcie samodzielnie przejść Wizard School bo dzisiaj mam kolejne dwie grafiki Pit'a (najnowsze najniżej). Ciekawe czy poznajecie które fragmenty Dizzy gier były tym razem dla autora inspiracją? GALERIA PIT'A. Dziękuję za kolejne grafiki autorowi.

27 czerwca 2015 - Wizard School - download

Download do gry jest TUTAJ. cdn wkrótce...

20 czerwca 2015 - Galeria Pit'a - nowości

Dodałem dwa nowe rysunki Pit'a do GALERII, która jest niewątpliwie ozdobą serwisu. Za prace dziękuję autorowi.

13 czerwca 2015 - Wizard School - screeny

Jeśli nie ja mogę przekonać do gry to może to zrobią SCREENY? Ciąg dalszy wkrótce:)

Powrót