Zły czarodziej Zaks
dizzy-card
Najmroczniejszą postacią nawiedzającą Yolkfolk, siejącą strach i poczucie zagrożenia ze swojej niezdobytej fortecy w chmurach, jest zły czarodziej Zaks. Jest on przeciwieństwem dobrego Teodora, z którym toczy bitwy od niepamiętnych lat. Teodor gromadzi magiczne moce, aby dzięki nim pozbyć się Zaksa i nieocenioną pomoc w tym zadaniu zyskuje dzięki Dizzy. I choć dobrej stronie mocy udało się nie raz i nie dwa razy pokonać Zaksa, ten zawsze powraca pełen nowych pomysłów na zagładę świata.
Zaks ubiera się w królewski purpurowy płaszcz i jest naprawdę potężnym czarodziejem. Jego ulubioną magią są ogniste kule, którymi strzela z rąk i które palą wszystko na swojej drodze. Dizzy nie boi się kul, gdyż zna sekret, że ten czar można odbić w stronę rzucającego lustrem! Zaks trzyma w dłoni różdżkę zwieńczoną małą czaszką, która jest źródłem magicznej mocy.
Zaks dysponuje całą armią stworzeń pod wpływem czarnej magii i bez ogródek wysyła ją przeciw Dizzy. Naszego bohatera atakują więc i małe mrówki, jak i potężne trole… Przekonany o swojej potędze Zaks zadziera z Dizzy porywając jego dziewczynę, lecz nie docenia potęgi miłości i odwagi, dlatego zawsze przegrywa.
te dane opracował dla Was admin serwisu.
Strona startowa
Dizzy
Daisy
Dora
Dylan
Denzil
Dozy
Grand Dizzy
Pogie
Clumsy
Theodore
Shamus
sklepikarz
strażnicy
Blackheart
Rockwart
Zaks