Czarodziej Theodore
dizzy-card
Dawno, dawno temu, w czasach kiedy rodziła się cywilizacja Yolkfolk, miało miejsce pewne zdarzenie. Cokolwiek to było, tak wstrząsneło Theodorem, że nikomu nie chce o tym opowiadać. Znamy jednak konsekwencje: Theodor został wrogiem Zaksa ale zaprzyjaźnił się z Pogie zaś Zaks stał się okrutnym despotą jakim jest teraz.
Theodore nie jest zbyt dobrym magikiem. Bez swojej różdżki potrafi rzucić tylko jeden czar. Na szczęście dla niego ten czar powoduje, że w jego dłoni pojawia się magiczna różdżka.
Theodore był zawsze dobry dla mieszkańców Yolkfolku, a szczególnie dla Dziadka Dizziego, jednak zniknął z tego świata tak dawno, że Stare Jajo nie mogło go pamiętać. Co się z nim stało? Otóż pewnego dnia wybrał się na spacer i wpadł w ogromną przepaść, głęboką aż do środka Ziemi. Tkwił tam biedny, uwięziony, samotny bez Pogie... Próbował się wydostać, ale wiedział, że Zaks na to nie pozwoli. Dopiero kiedy Dizzy rozprawił się ze złym Zaksem, Theodore mógł wrócić na powierzchnię. Dizzy oddał Theodorowi znalezioną wcześniej magiczną księgę i od tej pory zostali najlepszymi przyjaciółmi. Wdzięczny czarodziej próbował Dizziego podszkolić w magii, lecz okazało się, że naszemu bohaterowi lepiej wychodzi detonowanie dynamitu niż kunsztowne zaklęcia. W dzisiejszych czasach, gdy tylko Zaks atakuje Yolkfolk, Theodore przybywa na ratunek. Ma zawsze przy sobie magiczne księgi, wonne napoje i inne składniki dzięki którym powstają czary.
te dane opracował dla Was Matti_B.
Strona startowa
Dizzy
Daisy
Dora
Dylan
Denzil
Dozy
Grand Dizzy
Pogie
Clumsy
Theodore
Shamus
sklepikarz
strażnicy
Blackheart
Rockwart
Zaks