EMULATORY AMIGI
logo WinFellow download wielkość pliku=2 241 423 strona www emulatora
WinFellow v0.5.3
Zalety: Bardzo szybki - już przy szybkości 200 Mhz  płynnie działa Dizzy przy wyłączonym dźwięku. Doskonale emuluje gry z dizzim. Łatwy w konfiguracji.
Wady: Konkurencyjny emulator WINUAE jest bardziej zgodny i emuluje bardziej zaawansowane funkcje Amigi.
Uwagi: przeczytaj "Częste pytania" jeśli masz problemy z emulatorem!
logo WinUAE wersja 2.51 wielkość pliku=2 781 401 spolszczenie do 2.51 wielkość pliku=1 796 898 strona www emulatora www autora spolszczenia UWAGA: Na stronie oficjalnej są nowsze wersje, ale w dniu weryfikacji emulatorów nie dysponowałem dla nich spolszczeniem.
WinUAE 2.51
Zalety: Duża zgodność emulacji. Tryb Open GL i filtry muzyki - dla posiadaczy mocnych PC. Dużą zaletą jest możliwość zapisania stanu gry. Jest też (zazwyczaj) dostępne spolszczenie
Wady: Trudna konfiguracja, na szczęście jest poniżej HELP po polsku! Są też dobre konfigi dostarczane z emulatorem
Uwagi: Aby uzyskać język polski po skopiowaniu spolszczenia do głównego katalogu w menu emulatora zmień w dziale "Misc" pole "Language" i koniecznie zrestartuj program.
ikonka help
UWAGA: Obecnie Pomoc-PL znajduje się w jednym archiwum wraz ze spolszczeniem inne porady na www
pomoc dla WinUAE PL
Uwagi: Po prostu klasyczny plik pomocy dla emulatora WinUAE i to w dodatku po Polsku. Polecam każdemu, kto chce się dowiedzieć czegoś więcej o jego konfiguracji. Polecam skorzystanie z linku do "innych porad" - naprawdę mnóstwo ciekawych informacji nie tylko dla początkujących.
logo kickstart 1.3
kickstart 1.3
Uwagi: Inaczej wbudowany system operacyjny Amigi. Konieczny do uruchomienia emulatorów Amigi. Plik ten wciąż chroniony jest prawami autorskimi, dlatego nie zamieszczę go tutaj, jednak nie ma najmniejszych trudności w znalezieniu go w Internecie. Wpisujcie w wyszukiwarkach np. słówko kickstart - Powodzenia w poszukiwaniach.
Wszystkie emulatory na tych podstronach były sprawdzone pod kątem aktualności w dniu:
10 stycznia 2016
Powrót
NES
amiga
atari st
zx spectrum
zx + tr dos
commodore 64
sega 8/16bit
multiemulator i
BK Elektronika
DOSBox
sprzęt